Strona główna
O mnie
Usługi
Artykuły
Ulubione linki
Kontakt
Z dzieckiem w świat wartości
EDUCO
Poradnictwo Pedagogiczne Krystyna Łuczak
Z dzieckiem w świat wartości

3. Zajęcia edukacyjne "Z dzieckiem w świat wartości"

Zajęcia te są odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie współczesnych rodzin. W domu rodzinnym wielu dzieci bardzo często nie ma czasu ani odpowiedniego przygotowania do omawiania tematyki wartości, tak ważnej dla zdrowego rozwoju młodego człowieka. Również szkoła, skupiając się na nauczaniu konkretnych przedmiotów, w niedostatecznym stopniu realizuje program wychowawczy dotyczący tematyki wartości.

 

Celem zajęć jest przybliżenie tematyki wartości. Podczas tych zajęć dzieci mają możliwość zapoznania się z wartościami w odniesieniu do konkretnych sytuacji z ich życia rodzinnego, edukacyjnego oraz społecznego. Efektem tego jest wzrost świadomości etycznej, która jest pomocna w prawidłowym kształtowaniu osobowości dziecka.

Program zajęć:

Zajęcia prowadzone są na podstawie programu Ireny Koźmińskiej, Elżbiety Olszewskiej "Z dzieckiem w świat wartości". Na zajęciach omawiana jest w przystępny sposób, zwłaszcza dla młodego człowieka, tematyka podstawowych wartości: Szacunek, Uczciwość, Odpowiedzialność, Odwaga, Samodyscyplina, Pokojowość, Sprawiedliwość, Szczęście, Optymizm, Humor, Przyjaźń i Miłość, Solidarność, Piękno, Mądrość.

Czas trwania: 15 spotkań x 1 godz.